Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


sobota, 1 sierpnia 2009

(240) ot-tak-sobieot-tak-sobie.blog.onet.pl

Ocenia : Queen Julie

Pierwsze wrażenie : 7 / 10
Skoro piszesz ot tak sobie, to potraktuję to jako blog tworzony... ot tak sobie! Nie wiem czy taki blog może być wielkim, ale wątpię też, że to do tego dążysz. Luźne hobby,
pisanie wierszy, które odzwierciedlają rzeczywistość, twoją rzeczywistość. To ciekawy sposób na pokazanie uczuć, pokazanie tego co w tobie tkwi.
Tak więc adres mi pasuje. Szkoda, że nie jest jakiś bardziej... magiczny, błyskotliwy, trochę taki... byle jaki, no trudno.
Po raz kolejny przypomnę, że mam mnóstwo wolnych adresów, chętnie udzielę. Z drugiej strony prosty adres to dobry pomysł.
Wygląda to wszystko estetycznie, chociaż szablon nie jest chyba zbyt ciekawy. Biały, czarny i ten różowy... trochę rodem jakiś nastoletnich emo girls. Widać, że dużo w związku z blogiem chcesz, bo chęci to bardzo ważna sprawa przy blogowaniu. Jest dyskretne menu, wyraźna czcionka... Wygląd - szablon może trochę przesłodzony jak dla mnie, ale z drugiej strony ciekawy. Chyba z szabloniarni, nie jest to oczywiście minus. Tytuł bloga - obędzie się bez komentarza, aczkolwiek będzie za niego ujemny punkt...

Nagłówek : 2 / 5
No jest. Trudno mi powiedzieć coś więcej, bo to po prostu obrazek. Niby pochodzi z serii tych nowoczesnych, ale moim zdaniem szablon to nie tylko byle obrazek. Musi być przesłanie, które nawiązuje do treści, treść do przesłania i tak dalej i tak dalej...

Treść : 5 / 10
Wiersze, mówiące trochę o życiu, trochę o tym co przeżywasz. Omówię dwa, a resztę przejrzę po prostu. Zauważyłam, ze nie są to jakieś bardzo profesjonalne wiersze. Nie nazwałabym tego nawet wierszami, ale przecież nie chcesz by blog był poezją, super ważnymi przesłaniami ( który u ciebie niekiedy są zbyt monotonne na dobrą sprawę), u ciebie widać po postu hobby, taki styl pisania. Gdyby dać lewostronny styl układania się wyrazów, być może niewiele osób nazwałoby to poezją. Moi drodzy, czy to poezja...? Może trochę, ale amatorska. Jeśli chcesz się bardziej rozwijać, wystarczy napisać do mnie, Queen Julie, mistrzyni w odnajdywaniu wszystkim sposobu do okazania talentu.
" Niepewność" - wszystkie twoje wiersze są pisane tym samym stylem, nie szukasz nowości, dlaczego? W tym utworze wspominasz, że on jest niepewny, że się omijacie, że chciałabyś... Dlaczego tyle tego "pewność"? Czy nie dałoby rady zastąpić to sformułowanie czymś bardziej... profesjonalnym, jakimś zamiennikiem? "Rozczarowanie". Znowu ten miłosny, nużący klimacik. Schematy odpuść nam, popuść wodze fantazji, a przy tym próbuj pisać z ironią, werwą, pomysłem! Tyle co mogę doradzić, bo to przecież prywatne. Bo to nawet nie jest pisane z myślą, że może być talent, zgadłam? Ja talentów nie rozpoznaję. Ale znam kogoś kto jest w tym dobry, bo to wbrew opinii bardzo dobry psycholog. ( Ciekawe czy to teraz czyta, żartuję, przecież wiem, że nie.) W każdym razie szukaj tematów, nie musisz pisać tylko o love, love!

Ortografia i poprawność językowa : 7 / 10
Nie mam większych zastrzeżeń, ale używaj wielkich liter. Niekoniecznie w dziełach, wierszykach, ale w notatkach od siebie, u dołu notatki. Będzie lepiej, uwierz.

Układ : 4 / 5
Cóż powiedzieć, jeden ciąg, dyskretnie, jest porządek, więc wydawałoby się, że będzie maksimum. Ale nie będzie, bo to nie jest nic zaskakującego, nic bardzo oryginalnego, a tego szukam, wciąż szukam. Ale menu w porządku, uporządkowane... pochwalam. Może znowu zmiana wyglądu, może jeszcze poszukasz...?

Temat : 4 / 5
Podoba mi się, zwierzenia w swego rodzaju poezji. Czyli takie nieszkodliwe hobby. Póki cię to bawi, niech bawi. Ale co dalej?

Czytelność, obrazki : 6 / 10
Bez zastrzeżeń. Co prawda czcionki trochę słabo widoczne, ale da się przeżyć. Obrazków nie potrzebuję, oprócz lepszego głównego.
To na tyle by było, sialalalala. Bez zastrzeżeń, ale też bez wielkiego szału.

- 5 punktów za brak linka.

+ 2 punkty, bo nawet było w porządku.

Podsumowanie :
32 / 60
Płytko, szkoda. Dawaj dalej, do przodu.
Dobra.

Wiem, że ocena wygląda jak wygląda, ale więcej z bloga nie umiałam wykrzesać. Na marginesie, wiecie, że trzeba się wziąć za ocenianie, moi drodzy?
A na drugim marginesie, tym dla czytelników - pomagajcie nam. Zapytacie, jak? Wystarczy, że każdy z was, pod jakąś oceną napisze co sądzi. Takie forum dla wszystkich. Będzie nam miło, jeśli ansza praca będzie doceniania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz