Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


piątek, 7 sierpnia 2009

(258) bargeesbargees.blog.onet.pl

Ocenia : Queen Julie

Pierwsze wrażenie : 2 / 10
Nie wiem co oznacza adres, ale wiem, że mi się nie podoba. Co wy, nie możecie znaleźć prostego, ale ciekawego adresu po polsku, który pasowałby do bloga z dodatkami? Mi nasuwa się mnóstwo pomysłów a takiego bloga jak na razie nie zakładam. A tytuł? Po co takie powtórzenie? Już lepiej byłoby wymyślić jakieś hasło, co oferujesz na blogu, co tu znajdziemy. To byłoby lepsze niż to " bargees", tym bardziej, że nie mam pojęcie co oznacza. Jest takie miasto Barges, ale to raczej nie o to chodzi. Blog z dodatkami - kolejny, ale ten jeszcze słabszy, bo widzę - aktorki, dwa posty, nudy i nic oryginalnego, a szablon źle dopasowany, tekst wychodzi poza obszar oddzielony i tak dalej. Tak więc blog sprawia wrażenie założonego bez sensu, bo najpierw trzeba pokazać wyglądem, ze się jednak coś tam umie, a dopiero potem można tworzyć dodatki i instrukcje, uczyć innych. Szablon do poprawy, tak jak adres i tytuł. Może jeśli zadbasz o dobre pierwsze wrażenie więcej osób skusi się i zajrzy głębiej w bloga?

Nagłówek : 2 / 5
Za szeroki, powinien się kończyć tam gdzie linia treści, a wychodzi poza nią. Jest wyblakły i nieciekawy. Prawie pusty, jedynie aktorka ( przynajmniej nie Cyrus, he he he) w różnych ujęciach i napis. Kolor jest mdły, tak samo jak monotonny i nie profesjonalny kolor szablonu. Zadbaj o grafikę, a dopiero potem ucz jej innych! Tchnij w blog życie i energię, aby nie był taki ospały.
Jakieś kolory, efekty, coś miłego, z pałerem, że tak napiszę.

Treść : 2 / 10
Dwa posty, więc wyboru nie mam żadnego. Zacznę od postu pierwszego, a więc od otwarcia. Podniecajmy się, że zaczynasz, wow, niesamowite. To po to te wielkie litery w tytule? Post numer 000. To żałosne, ale ocenić trzeba.
" Ja bardzo się ciesze, a wy?" - no tak, nie mamy nic lepszego jak cieszyć się, że zakładasz blog jeden z wielu, z nudnymi instrukcjami i słabym wyglądem, że wyjeżdżasz z tekstem i piszesz jak dziesięciolatka, którą chyba nie jesteś. W tak prostym zdaniu już błąd, ale o tym będzie mowa niżej. Trzy free lay'e z czego wszystkie nie pasujące do siebie, jeden z jakimś facetem, drugi z laską a trzeci jest zagadką. To jakieś kpiny?
Potem parę texturek, każda w odcieniu czerwonego, jakieś kropki, fale i inne takie, które mi się nie podobają bo przypominają mi niedobre jogurty, a nie są ani pomysłowe ani zniewalające, nie widać w nich ani odrobiny tego czegoś. Rozmemłany jogurt, ot co. Tak więc ty się ciesz, ale my na pewno nie, bo mogę wskazać setkę blogów takich samych.
Źle wklejony adres credita, no i szkoda, że nie pamiętasz skąd pobrałaś, a może nie chcesz pamiętać? Wykaż się i zrób chociaż to sama!
Potem czcionki, nic specjalnego, ale może przydatne dla niektórych. A potem po trzy, oprócz Kristin ( czy jak jej tam) obrazki z dziewczynami. Ciekawam po co je wkleiłaś, aby tworzyć sztuczne wrażenie, że blog jest taki fany? Nie jest.
A to zdanie było genialne : "P.S Bierzcie gdy coś bierzecie . ". I jeszcze lepsze to - " Z kim chcielibyście mieć sesje na następną notkę . ? ". Z tego co wiem, przed znakiem zapytania nie piszemy kropki. Asetej, oświeć!
Post numer 001 przybywa!
" Ja to ja, ty to ty, kto jest głupi ja czy ty." - dodałabym znak zapytania na końcu, jeśli już musisz raczyć nas takim bezsensownym tytułem, którego nie rozumiem. Była lay'e, ikonki, instrukcja ( chociaż dla mnie to totalna strata czasu) i ogólnie czuję się taka wściekła, że hej. Po co taki blog, po co takie obrazki, eksplozja miszmaszu i mieszanki kolorów oraz kiczu. I zakłamania, bo to nie jest blog z dodatkami. Najpierw trzeba coś umieć. Baw się, ale nie pokazuj tego nikomu.Pisz częściej.

Ortografia i poprawność językowa : 6 / 10
ciesze - cieszę,
zapraszm - zapraszam,
posukuję - poszukuję,
kropka i znak zapytania, literówki. Skoro piszesz tak mało, to chociaż błędów nie popełniaj, staraj się by chociaż to grało.
O, albo to co już pisałam :
"P.S Bierzcie gdy coś bierzecie . ".

Układ : 1 / 5
Byłoby świetnie gdyby układ się tak nie wyginał. Już pomijam fakt, że nagłówek i kolorystyka mi się nie podoba. Dopasuj wszystko do siebie, tak by linia oddzielająca treść od ramek faktycznie była użyteczna. Będziesz musiała albo kontrolować pisany tekst albo zmienić szablon na jakiś weselszy, z kolorami nie jak z grobu. Musisz tylko dobrze poszukać a na pewno znajdziesz szablon dla siebie. No i usuń ten banner znajdujący się na dole bloga. Nieaktualny jest!

Temat : 0 / 5
Jeśli miałabym się sugerować tylko tematem to bloga bym już dawno usunęła. No bo nie jest jakiś wyjątkowy, takich jak ten jest na pęczki, a lepszych także. Wystarczy spojrzeć na punkty. Dobrze by było, gdybyś sama uwierzyła w swoje możliwości, zaczęła pisać ( wiersze, opowiadania, refleksje i tak dalej, a nie marnowała czas na takim blogu, bo to bez sensu. Jeśli tak bardzo zależy ci, żeby dalej prowadzić tego bloga, to rozchwal go, nie spamami, ale tak by więcej zainteresowanych osób go odwiedzało i zaoferuj coś czego inni nie mają. Podsumuję - poważnie się zastanów co chcesz dalej robić z blogiem.Temat słaby i słabo wykorzystany. Ot co.

Podsumowanie :
- 5 pkt. za brak linka,
a więc :
8 / 60
Ocena niedostateczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz