Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


piątek, 7 sierpnia 2009

(263) niki-world

niki-world.blog.onet.pl

Ocenia : Queen Julie

Pierwsze wrażenie : 1 / 10
Już kiedyś miałam ocenić tego bloga. Odmówiłam, poprosiłam o zmianę i tak wędrował nieoceniany aż doczekał się oceny i to znowu u mnie. Dlaczego odmówiłam? Nie znoszę dodatków do blogów. Widząc tego bloga wiem już, że niczym mnie nie zaskoczy - to się po prostu poznaje w takim momencie. Jeden z wielu takich blogów - słodki szablon, szary, z niebieskimi neonowymi dodatkami w postaci napisów nad uniwersalnymi. Linki są otoczone białym tłem, należy to zmienić. Szablon mi się nie podoba - nie mój styl. Za dużo chęci, zbyt wiele wymieszanych kolorów, stylów, dodatków. Nagłówek z jakimś pieskiem, kolory jak z bajeczki dla naiwnych dzieci. I czym tu się zachwycać? Tytuł też dziecinny, tak jakbyś chciała zaszpanować angielskim. " Mój blog, mój świat, moje życie !!" - skoro tak, to może nie pokazuj go nikomu, bo tylko robisz sobie obciach - nudna i monotonna kategoria, takie same mdłe dodatki, obrazki, konkursy i inne dyrdymały. Wrócę jeszcze do szablonu - dopracuj go. Albo zmień bo i tak nie wygląda dobrze - przed buttonem się porozjeżdżało, kolor nieciekawy, a linia oddzielająca post i tak jest przekraczana przez te malutkie, nudne literki. Słowem - dziecinny blog, tytuł, adres, banalny wygląd, niedopracowany, nie wspominając już o tym miszmaszu - masz post z tym jak opowiadasz ( infantylnie ) o dniu i o tym ajk dojść do porozumienia, konkurs, nudna grafika - zdecyduj się, bo tworzy się bałagan i mętlik.

Nagłówek : 0 / 5
Nie wiem skąd pomysł na połączenie jasnych, tęczowych i kiczowatych kolorów z brzydkimi obrazkami, pieskiem i niebieściutkimi napisami. Wygląda to nieestetycznie, jeśli patrzymy jeszcze na brzydki kolorystycznie i nie całkiem przejrzysty szablon to już w ogóle nic tylko uciekać. Należy to zmienić. Może jakiś letni obrazek z napisem reklamującym bloga? Ale bez koloryzowania, że to najlepszy blog, bo to nie prawda - ma wiele niedociągnięć i zalatuje dziecinnymi tekstami. Może warto coś zmienić?

Treść : 3 / 10
Post numer 33.
Tutaj duża czcionka, przez co na blogu widoczne są dwie co wygląda brzydko. Na początku ikonka czy jak się zwą takie bzdety z Seleną Gomez. Chyba za bardzo naszło cię na efekty, bo obrazek wygląda dosyć kiczowato. Chyba często będę pisać to słowo patrząc na ten blog. Najpierw do głosu dochodzi rozhisteryzowana nastolatka ( !! - te dwa znaki zapytania mówią wszystko) , której brakuje 6 z wf. Obgadujesz nauczycielkę, to dziecinne i nudne. Co nas to obchodzi, jaką masz średnią? Usuń emotikony i wszelkie buźmki, zrezygnuj z podwójnych, potrójnych i tak dalej wykrzykników oraz innych znaków interpunkcyjnych. Skończ jęki, pisz z ironią, ale nie o nauczycielach, bo to nikogo nie interesuje. Jeszcze nużące opowieści o jakiejś tam bluzce i wypadzie z koleżanką. Daj spokój!
Okazało się, że to nie jest jednak koniec tematu. Po tym jakże głupim wstępie, który bym sobie darowała, przyszła kolej na temat główny, czyli jak się porozumieć. Niezwykle odkrywczo spostrzegłaś ( ha ha ha!), że rozmowa wystarczy. A co ty myślałaś wcześniej? Nie zanudzaj dennymi refleksjami, proszę! Potem wniosek. Z drugiej strony było to lepsze i bardziej pouczające niż opowieści o twojej codzienności, więc poćwicz styl i możesz to ludziom pokazać. Następnie widzę konkurs. Mają tworzyć grafikę - przynajmniej nie głosować w komentarzach, dobre i to! Reklama i koniec postu. Gdybyś tylko popełniała mniej błędów i starała się mniej zanudzać, no i usunęła konkurs - bo to się źle kojarzy i w sumie do niczego nie prowadzi, byłoby znośnie.
Teraz post numer 42, urodziny.
W tym poście zapowiadasz zmiany. Ale chcesz znowu mieć blog w kilku kategoriach, porady, refleksje... tak się nie da! Dobrze, że przemyślałaś co nie co, pochwalam postawę, ale to jeszcze nie ten etap blogowania, kiedy będziesz umiała to umiejętnie połączyć, z harmonią, że tak napiszę. Tak więc daruj sobie. Masz plusa za to, że przejęłaś się oceną. Następnie nudna historia boga ( takie zawsze pomijam, bo w sumie po co je czytać?), dyplomy ( już ładniejsze, ciekawsza kolorystyka) na końcu parę słów. Jak na razie zmian nie ma zbyt dużych, ale widać, że już coś tam przemyślałaś. To się chwali.

Ortografia i poprawność językowa : 0 / 10
kemetarzu - komentarzu,
na pisałam - napisałam,
sarą - Sarą,
bluzke - bluzkę,
kamili - Kamili,
skapneła - skapnęła, jeszcze lepiej spostrzegła,
" Każdy, co czytał notke 29 o jednej dziewczynie z mojej klasy to wie kogo chodzi" - Każdy, kto czytał post nr 29, o pewnej dziewczynie z mojej klasy, ten wie, o kogo chodzi.
jutrzejsz - jutrzejszy / a
widze - widzę,
obojetnie - obojętnie,
mniewa - miewa.
Jest tego więcej, o wiele więcej. Było też parę powtórzeń, np. słowa " wkurzyła. Dodaj synonim, zdenerwowała, zirytowała - popiszesz się słownictwem i czytelnicy będą traktować cię i twój blog poważniej.

Układ : 2 / 5
Oj, do wielkiej poprawy. Przede wszystkim należy zadbać o to, by wszystkie ramki miały takie samo tło no i żeby nic nie było poodsuwane. Musisz popracować nad układem ramek i selekcją, tak, by było mniej tych wszystkich rzeczy, przez które tracisz punkty, czyli wszelkiego rodzaju bzdurne linki i tak dalej. Linia ma dzielić, a nie jest ona po to, aby wpływał na nią tekst, prawda? Tak więc i nad tym musisz popracować.
Ma wyglądać profesjonalnie!

Temat : 0 / 5
Tutaj nagana. No bo nie dość, że mnóstwo błędów, słaba grafika, nudne teksty, to jeszcze do tego miszmasz z tematami. Decyduj się - pamiętnik, refleksje, dodatki - nie wszystko na raz, bo nie poradzisz sobie z takim natłokiem. Do tego musisz zacząć tworzyć coś z sensem, chęcią i pomysłem - bo teraz blog jest tylko kolejną kopią, niczym więcej, a szkoda. Nie mówię, że ma potencjał, nie oszukuję - po prostu blogowanie ma się kojarzyć z ładnymi blogami, gdzie temat jest dobry i pasuje do autora, a tutaj tego nie widać. Łapiesz za dużo na raz, a raczej chcesz złapać, to się nie uda.

Czytelność, obrazki : 2 / 5
Czcionkę zmieniasz tak jak ja zmieniam ... hm... nie mam pomysłu. W każdym razie albo nudna i malutka, albo większa i bardziej oryginalna, żeby chociaż to się wyróżniało, byle nie kiczowata i dziecinna. Większość obrazków to totalnie nie mój klimat, do niczego mi się nie przydadzą, kolorystyka też nie ta. Może to twój styl, ale mi się on nie podoba.

+ 5 dodatkowych punktów, jako, że obiecałam.
- 5 punktów, brak linka.
Wychodzi na zero, he he.

Podsumowanie :
8 / 60
Niedostateczna.
Powodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz