Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


wtorek, 10 listopada 2009

(386) graphical-love

http://graphical-love.blog.onet.pl
Za ocenę zabiera się Gontier.
Tak, wiem, że tęskniliście.

Pierwsze wrażenie: 4/10
Nie jest złe. Z początku jest się przyjaźnie nastawionym do strony. Dopiero po głębszym wglądzie dochodzi się do innych wniosków. Gdzieś jest nierówno, gdzie indziej widzi się statystykę w miejscu, w którym nigdy nie powinna się znaleźć. Jest tak… obojętnie. Bezpłciowo. Nawet nie przeciętnie. Widać, że chciałaś coś zrobić, ale Ci nie pykło. Cóż. II tak też w życiu bywa, a ja nie mam zamiaru się nad tym rozczulać.

Nagłówek: 1/5
Wita mnie jakiś wielki ryj, żeby się dosadnie wyrazić. Wzrokiem ciska gromy, bo zapewne chce mnie wystraszyć. Jednak ja nie jestem tchórzem, by się lękać tego potwora. Jam jest rycerz z krwi i kości. Dobra, koniec tych banialuk. Moje szczęście – Twój pech. Wracając, dla zmyłki nasz potworek, trzyma lizaczka. Taa taki z pozoru aniołek, a w środku samo zło. Bądź zUo. Niechże wszyscy zrozumieją, o co mi chodzi. I nagle robi się przerwa. Nagłówek zaczyna żreć się z tłem treści. Co prawda nie przypomina to walki kobiet w kisielu, ale też może być.

Treść: 2/10
Trafiłem na post z siedemnastego sierpnia tego roku. Chciałem Cię uświadomić, skoro nie uświadomili Cię rodzice ani nauczyciele, bądź Was [nie wiem, co jest na razie grane, ale do tego dojdę], że zdania rozpoczynamy wielką literą. Tak! Taki banał! Co nie?
Jak mówiłem, tak zrobiłem. Szabloniarnia u Was jest. I działa tam kilka osób. Szkoda tylko, że w jednej notce nie mogę znaleźć żadnego zdania, wartego uwagi. Nie to, że się jakoś uwziąłem, bo nie chcę być jak ten potworek z nagłówka, tylko po prostu nie mam, co ocenić w tej kategorii. Dwa bezwartościowe zdania w każdym poście to chyba trochę za mało. Błędy, mówisz, mam wziąć pod uwagę? Nimi zajmę się w następnej kategorii. I z pewnością nie ujdą Ci one na sucho. Zobaczyłem jeden wyraz i mało co bym uciekł, zostawiając swój tyłek na krzesełku. Tak, wiem, że moje cztery literki są seksowne i z chęcią się na nie patrzy, ale pożyteczniejszym zajęciem byłaby praca nad Waszą stroną. Z ciekawości zajrzałem na niektóre szablony i powiem, że konkurencją dla Zakazanych nie jesteście. Można się tego domyślić, po spojrzeniu na Wasz szablon. Strony z ich produkcją powinny wykazać się większą profesjonalnością.

Ortografia i poprawność językowa: 7/10
Szczęka opadła mi na blat biurka z łomotem, a zęby niepokojąco dały o sobie znać, kiedy zobaczyłem to: rozkrenca. Pierwszą moją reakcją na to, była chęć ucieczki, a drugą, chęć by przeraźliwie krzyknąć. Moja miła właścicielko tegoż byka [nie, nie wiem, czy ma rogi], poprawna wersja, to: rozkręca. Rozkręca przez duże Ę. Tak nawiązując do tego „miła”. Teraz mnie się przypomniało, co to znaczy. Wiecie, że jak ktoś jest miły, to zapewne brakuje mu urody i inteligencji? To tak samo, jak z wyrazem „ciepły” w określaniu mężczyzn. Dobra, jak chcecie, to poszukajcie w Internecie. Miało być o błędach.
Powiedziałem, że zaczynacie zdania z małej litery, powiedziałem o tym błędzie, o którym chcę jak najszybciej zapomnieć. Oczom nie ukazały mi się literówki. [poza tą w ramce z awatarem] Pewnie dlatego, że jak ktoś mało pisze, to prawie nie popełnia błędów, a jak ktoś nie popełnia błędów, to czyta dwa razy swoje wypocinki i korzysta z opcji sprawdzania błędów. Pokój Wielkiemu O’ Rety’emu.
conajmniej – co najmniej
Układ: 1/5
Dwie kolumieneczki dziś mam, tylko dla siebie… No co? Nucić już sobie pod nosem nie można? Nie? Co za kraj.
Nie muszę chyba wspominać tej biednej statystyki, która widnieje u samego szczytu prawej strony. Autorzy w Twoim przypadku znaleźli się także w niedobrym lokum. Tak nie było w scenariuszu!
Po obejrzeniu Waszego bloga znowu doznałem szoku. Otóż czytam sobie, że za miłość się nie płaci i wszystko byłoby O.K., gdyby nie to:"ale jeśli wstawisz, conajmniej na tydziń, dostaniesz 20 k. pasuje? ;>”Gdybym był nietutejszy, mógłbym zapytać, co to jest te „k”? o jakaś nowa jednostka? A może jakiś tajemny szyfr? Jesteście z mafii??

Tematyka: 0/5
Nie spodziewałbym się po takim nagłówku, że to strona poświęcona szablonom. Poza tym, marnie wywiązałyście się z postawionego sobie zadania. W życiu bym nie skorzystał z któregoś Waszego tworu. A kysz! Oryginalnym pomysłem też się nie wykazałyście. Podwójne A kysz!

Czytelność, obrazki: 3/5
Z czytelnością nie ma problemów w ramkach. W treści z resztą też nie. Przydałyby się troszeczkę większe miniatury szalboników. I teraz pozwolę Ci szepnąć do ucha, że zdjęcie nagłówkowe jest zbyt duże. A wiadomo, że co za dużo, to nie zdrowo.
Dodatkowe punkty: -5/10
A wstydźcie się. Wielkie nic. Na dodatek muszę odjąć 5, za brak odniesienia do Opieprzu.

Podsumowanie: 13/60
Ocena: mierna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz