Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


NASA

...czyli Nadzorujący Akuratność Skrupulatni Agenci.

Jako Opieprz dostawaliśmy i wciąż dostajemy znakomite antidotum na bezczelnie wygórowane mniemanie o sobie i pewność siebie Gilderoya Lockharta, czyli komentarze czytelników, którym udało się wysupłać błąd w naszej (pseudo)konstruktywnej paplaninie! Działalność naszych najlepszych krytyków-czytelników kojąca nabrzmiałe od pewności siebie ego każdej duszy Opieprzajacych musi zostać uhonorowana!
Dlaczego też ogłaszamy wszem i wobec, że od dzisiaj honorujemy tytułem NASA każdego czytelnika, któremu uda się odnaleźć na Opieprzu choćby maleńki błąd! Żeby jednak nie było tak słodko i różowo (wszak obecnie tylko potwór Opieprzu może być słodki i różowy), poniżej zamieszczam regulację prawną powołanej jednostki NASA. Osobą odpowiedzialną za przyznawanie punktów jest Phoe, Prawy Harnaś Opieprzowej Ekipy! Jej decyzja jest rozstrzygająca i bezdyskusyjna, chyba że sama postanowi ją zmienić, odpowiednio argumentując.

1. Członkiem NASA może zostać każdy czytelnik Opieprzu, który pozostawił na o-pieprz.blogspot.com przynajmniej pół komentarza na temat błędu na Opieprzu.

2. Błędy, które są brane pod uwagę, to:
 • literówki, błędy interpunkcyjne, ortograficzne, stylistyczne, pleonazmy, fleksyjne i wszystkie inne, jeśli w rzeczywistości autor komentarza ma rację,
 • inne, po mojej decyzji, że wyjątkowo zasługują na punkt NASA.
3. Błędy które nie będą brane pod uwagę:
 • błędy popełnione w ocenach archiwalnych, to znaczy, że punkty są przyznawane za wypisanie pomyłek z dziesięciu ocen do tyłu włącznie z oceną aktualnie publikowaną,
 • błędy robione z premedytacją (zob. sjp.pl/premedytacja) na przykład asetejowe Ómarłam,
 • błędy merytoryczne, ponieważ w NASA zabrakłoby nam miejsc,
 • kolokwializmy,
 • błędy, które w naszym mniemaniu błędami nie są i jesteśmy w stanie to uargumentować, przykładem może być dyskusja pomiędzy fanfickiem i fanfikiem,
 • konstrukcje zdań, czyli struktury, które do górnolotnych nie należą, ale błędem również zwać ich nie można.
4. Jeżeli kilka osób znajdzie ten sam błąd, to kandydatura należy tylko do pierwszej osoby, która go zamieści w komentarzu.
5. Liczba w nawiasie kwadratowym obok rangi wskazuje, ile trzeba zdobyć punktów, by awansować na wyższy poziom wtajemniczenia. Ilość zdobytych punktów przez poszczególnych Agentów znajduje się w nawiasie obok nicku każdego z nich.
6. Jeśli osoba, która należy do NASA, postanowi dołączyć do załogi Opieprzu, to przez okres stażu nie bierze udziału w wyłapywaniu błędów. Po ewentualnym przyjęciu w szeregi oceniających, wskazana jest rezygnacja z udziału w NASA.
7. Za działalność w NASA można otrzymać rangę:

Generał Niedościgły [200 - 249] Nie ma sobie równych.
Pułkownik Czepialski [150 - 199] Znajdzie wszystko, co jest do znalezienia.
Major Tu Masz Byka [100 - 149]
Błędy działają na niego jak czerwona płachta na byka.
Kapitan Poprawny [70 - 99]
Poprawia wszystko i każdego.
Porucznik Sokole Oko [50 - 69] Świetlany kierunek poprawności.
Chorąży Co Ciągle Krąży [30 - 49] Co znajdzie to zeżre.
Sierżant Skrupulatny [20 - 29] Widzi wszystkie drobne błędy.
Plutonowy Okresowy [10 - 19] Skanuje teren raz na miesiąc.
Kapral Totutotam [5 - 9] Pojawiam się i znikam.
Szeregowiec Doskok [1 - 4] Wybucham tylko raz.

26 komentarzy:

 1. Twój komentarz, Asetej, pozytywne rozłożył mnie na łopatki. To zaszczyt móc być jedną z osób, które pilnują, by Opieprz był na szczycie i nie nękały go literówki ;)

  "Komentarze naszych czytelników, którym udało się wysupłać błąd w naszej (pseudo)konstruktywnej paplaninie!" Wysupłać można coś Z czegoś, czyli w tym przypadku z naszej paplaniny.
  "Działalność naszych najlepszych krytyków-czytelników- kojąca nabrzmiałe od pewności siebie ego każdej duszy Opieprzajacych musi zostać uhonorowana!" Zastanawia mnie mocno ten drugi dywiz, który przytulił się do słowa czytelników ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i ostatecznie zapomniałam odpowiedzieć na pytanie, głupia ja. Link do profilu byłby chyba w porządku.

   Usuń
  2. 1. Zaszczyt mieć czytelników, którzy potrafią sprowadzić na ziemię i już koniec targów, po czyjej stronie lezy ta przyjemność ;P
   2. Można "wysupłać w" np. "wysupłać w ", lub "wysupłać w budżecie środki" (ale też wysupłać Z budżetu). Obydwie formy są poprawne ;]
   3. "Działalność (...) kojąca (...)ego (...) musi zostać uhonorowana" Wiec ten "przytulony" wyraz to imiesłów składowy całej zawiłej konstrukcji zdania ;]

   Pozdrawiam,
   Asetej

   Usuń
  3. 2. Hmmm, przyznam, że widzę po raz pierwszy.
   3. Nie wyraz, chodzi mi o dywiz drugi, co wygląda jak biedna, mała, samotna łapka łapka. Chyba niedokładnie się wyraziłam.

   Usuń
  4. Bumcyfyksz, oczywiście teraz wiem o co chodzi ;] Punkt dla Ciebie ;]

   Usuń
 2. Rozwalające jest hasło "Nadzorujący Akuratność Skrupulatni Agenci". Naprawdę. Gorączkowo myślałam nad znaczeniem NASA i doszło do tego, że to może jakaś tajna organizacja rządowa, tudzież opieprzowa, bo początkowo oczywiście podstrony to ja nie zauważyłam...
  Widzę, że wasz opieprzowy stwór zmienił image (chyba, że mam zwidy o.O). Może nie będzie już pożerał tego co nie trzeba?
  A propos linku, to link do profilu może zostać :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, potwór jest nasz (tzn mamy do niego prawa autorskie, z czego się bardzo cieszymy), a raczej został dla nas narysowany na zamówienie. Mam nadzieję, ze ten ma większe aspiracje, niż pożeranie literek ;] No i ma lepszy fryyz ;]

  Pozdrawiam,
  Asetej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po "tzn." kropka, to skrót, w którym być musi.

   Usuń
 4. "Gilderoy'a Lockharta" - Ten apostrof jest zbędny. One służą do tego, żeby fonetycznie odciąć ostatnią literkę danego wyrazu, a na jej miejsce wstawić tą zapisaną po apostrofie. W efekcie uzyskujemy "Gilderoa", zamiast "Gilderoy(j)a".
  "6. Jeżeli kilka osób znajdzie ten sam błąd to kandydatura należy tylko do pierwszej osoby, która go zamieści w komentarzu." - przecinek przed "to", ponieważ to zdanie złożone. Mamy dwa orzeczenia nieoddzielone niczym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie. Kolejne dwa punkty dla Ciebie. Hm, chyba porządnie opierdzielę As (i siebie też opierdzielam za brak uwagi, bo jak mawiał Szalonooki - stała czujność!), bo pod ostatnią oceną akurat wiedziała, gdzie używać apostrofa _^_

   Pozdrawiam!
   Dziab

   Usuń
 5. "Zabrakłoby" razem.

  A swoją drogą... Gdyby wymieniać błędy merytoryczne, to w NASA zabrakłoby miejsca? Cóż za samokrytycyzm.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Działalność naszych najlepszych krytyków-czytelników kojąca nabrzmiałe od pewności siebie ego każdej duszy Opieprzajacych musi zostać uhonorowana!" – w "Opieprzających" zjadło ogonek od "ą".
  Pozdrawiam, Taimi.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Członkiem NASA może zostać każdy zalogowany czytelnik Opieprzu, który pozostawił na o-pieprz.blogspot.com przynajmniej pół komentarza na temat błędu na Opieprzu." - powtórzenie "Opieprzu".
  "błędy w działaniu strony, które nie są jednorazowe i wynikają ze złego administrowania np. niedziałające linki" - przecinek przed "np."
  "błędy robione z premedytacją (zob. sjp.pl/premedytacja) na przykład asetejowe "Ómarłam"" - również przecinek przed "na przykład"
  "Kandydaturę do bycia w NASA dla siebie lub innego czytelnika może zgłosić każdy na asetej@gmail.com podając link do komentarza, o którym mowa." - a tu, w zależności od sensu zdania, przecinek powinien być albo po "każdy", albo przed "podając".
  I ostatni – w sumie nie wiem czy to błąd, tak mi wpadło w oczy – czemu część opisów rang jest w pierwszej, a reszta w trzeciej osobie?
  Pozdrawiam, Taimi.

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja jeszcze zanim pozgłaszam swoje komentarze na maila, zauważę dziwną anomalię, być może występującą tylko u mnie – nie mam możliwości tego sprawdzić. Otóż w tej bocznej kolumnie, gdzie wypisani są członkowie NASA, dwie pierwsze litery mojego nicka prowadzą do innych profilów.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1, 2, 3, 4 punkty. Za wskazanie usterki również serdecznie dzięki, ale nie uznajemy tego za błąd do wpisania w NASA.
  Jeśli chodzi o opisy rang, to układały je As z Dziabarą i myślę, że takie było ich zamierzenie lub wymysł weny. W końcu nikt nie powiedział, że muszą być jednoznaczne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. błędy w działaniu strony, które nie są jednorazowe i wynikają ze złego administrowania np. niedziałające linki - przecinek przed na przykład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny punkt!
   (Jeśli przegapiła któryś z Twoich komentarzy, śmiało krzycz).

   Usuń
 11. krytyków-czytelników - Spacje chyba się wstawia między słowami?
  Pozdrawiam
  Tosia

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie, nie wstawia się.
  Spacje wstawimy wtedy, gdy będziemy mieć wtrącenie, np. "Marta - wbrew pozorom - to cicha dziewczyna". A nie stawiamy, gdy opisujemy coś w stylu właśnie czytelnik-krytyk, biało-czerwony. Oznacza to, że coś jest równocześnie tym i tym. Członek NASA jest równocześnie krytykiem i czytelnikiem, flaga Polski jest równocześnie biała i czerwona.

  OdpowiedzUsuń
 13. błędy popełnione w ocenach archiwalnych , to znaczy, że punkty są przyznawane za wypisanie pomyłek z dziesięciu ocen do tyłu włącznie z oceną aktualnie publikowaną
  Lol, to przeze mnie? ;D Jeszcze niedawno było o możliwości poprawiania ocen powyżej 780, parę kolejnych wstecz bym przejrzała i musielibyście wymyślać kolejne rangi. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dawno chcieliśmy zmodyfikować regulamin NASA, bo nic się z nim nie działo, odkąd As go napisała ponad 1,5 roku temu. Poza tym ja się zabieram do przejrzenia ocen od numer 780 wzwyż, przynajmniej taki mam zamiar xD

   Usuń
 14. Czy specjalnie po trójce nie ma czwórki?

  OdpowiedzUsuń