Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


Rekrutacja

Orędzie do narodu

Jeśli dużo pisać chcesz, jeśli coś o świecie wiesz
jeśli się wyrażasz ładnie, to w zaszczycie Ci przypadnie
w ocenialni opieprzanie - to jest miłe, to jest tanie.
Nic tu u nas nie zapłacisz i do tego się wzbogacisz
o doświadczeń nowych plik, zatem szybko zrób tu klik
Tam szczegóły Cię uraczą, niechaj wszyscy to zobaczą.
Niech dowiedzą się w Koninie, że ocena ich nie minie.
I że to jest Twoja sprawka, ta ostatnia, ośla ławka.
Opieprz Cię zaprasza ładnie, więc do głowy niech Ci wpadnie...
Tak! – powiedzieć. Teraz - sza.

Jaka jest decyzja Twa?

Po tym krótkim, rymowanym wstępie prozą będzie, bo może nie do każdego poezja trafia, zwłaszcza tak niskich lotów jak ta, którą Zoltan tu się popisał. Chcielibyśmy zaprosić do wspólnego opieprzania wszystkie chętne osoby. Nie obawiajcie się. Nie gryziemy, nie plujemy i nie karzemy biczowaniem na pręgierzu. Warunki? A jakże, są! Oczekujemy przede wszystkim zaangażowania, poczucia humoru i w miarę dobrych umiejętności w posługiwaniu się językiem ojczystym. Nikogo nie porzucamy na pastwę losu, ale niańczyć też nie będziemy. Nowicjuszom pomagamy, doradzamy i wspieramy, jeśli zajdzie taka potrzeba. W zamian oferujemy jedynie przyjemność, jaką jest pisanie ocen.

W skład poprawnego zgłoszenia wchodzą:

Tytuł maila, np. "Zgłoszenie Mikołaja".
W treści:
Imię - Mikołaj
Pseudonim - Święty
Wiek - 999
O mnie - jestem szalonym gościem, który lubi rozdawać prezenty.
Co oceniam, czego nie oceniam - oceniam blogi o Gwiazdce i hodowli reniferów. Nie oceniam blogów niegrzecznych dzieci.

Tu należy wkleić ocenę próbną jakiegokolwiek bloga. Ocena musi być zgodna z obecnymi kryteriami oceniania i najważniejsze... musi nas zachwycić. Formatka Opieprzu dostępna jest tutaj:

http://o-pieprz.blogspot.com/p/szablon-oceny.html

Zgłoszenie wysyłamy na opieprzowy@gmail.com
Odpowiadamy w ciągu dwudziestu czterech godzin.

39 komentarzy:

 1. Ach, Astej! Ja miałam nadzieję, że przez te święta żeście o Potworku nie zapomniały, a Wy, niedobre istoty, nie dałyście mu jeść! I oto, nasz Potworek upomniał się o swoje i zeżarł "ą" - "jestem zwariową nastolatka"!
  Pozdrawiam
  ~ Stupid Lamb.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zanim zgłoszę się, chciałąbym się dowiedzieć, czy przyjęlibyście osobę nie oceniającą opowiadań?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ograniczenia wiekowe? Wiem, że jedną ocenialnia bierze 14+ a skoro ja mam w maju?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My bierzemy tych, którzy potrafią pisać ;] Rekord wieku na stażu Opieprzu to jedenaście lat i wcale nie było tragicznie ;]

   Powodzenia w pisaniu!

   Usuń
  2. A jeśli do oceny byłby bardzo wąski eee... Chodzi mi o to co ewentualnie bym oceniała.

   Usuń
  3. Na stażu przydzielam blogi z różnej tematyki i na stażu nie ma możliwości "wymiany" bloga ze swojej kolejki. Kiedy jest się już na stałym etacie, wtedy można mieć nawet tylko jedną kategorię blogów, którą się preferuje, nie ma problemu. Z jednej strony chciałabym, żebyśmy do ocenianych blogów podchodzili poważnie (bez sytuacji, w której oceniamy coś, na czym się nie znamy), ale też chciałabym uniknąć wielokrotnego przenoszenia blogów.

   Po więcej informacji zapraszam do mnie na prywatną konferencję - asetej@gmail.com

   Pozdrawiam! ;]

   Usuń
 4. Ocena próbna dowolnego bloga w treści maila, a nie na załączniku! - nigdy nie spotkałam się z czymś takim, że coś jest NA załączniku. Raczej W załączniku, spakowane.
  i co tam jeszcze chcesz (może być wiersz na moją cześć...) - nigdzie wcześniej nie jest wspomniane, że post pisała tylko Asetej, więc aluzja wiersza na MOJĄ cześć wygląda tak, jakby zgłaszający się mógł napisać coś o zwariowanej nastolatce Marzence, która robi tutaj za przykład. Przyszły stażysta powinien raczej pracować z całą załogą, prawda? ;)
  Pozdrawiam, Niah.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spóźnione witam. :) Za "na załącznik" dostaniesz punkt, a As w dupsko, bo często wszystko robi "na" - od zakładek, załączniki, po siadanie "na komputerze" (opcjonalnie "w komputerze"), kiedy każdy normalny człeczyna siada "przed komputerem".

   Natomiast to o wierszu na cześć As może być niezrozumiałe, bo wcześniej nie ma nic wspomniane, że Asetej pisała post, ale potem, kiedy wymieniony jest adres As, informacja, że As odpisuje w ciągu trzech dni oraz fakt, że As jest kierowniczką, jest to w miarę jasne... A nawet jeśli, to będziemy się cieszyć, jeśli Marzenka zostanie doceniona w wierszu, bo od wielu, wielu miesięcy robi na Opieprzu za przykład Przyszłego Stażysty. Należy jej się za to jakaś nagroda :D

   Pozdrawiam!
   Dziab

   Usuń
 5. Hmmm... Napisaliście, że Astej odpisuje w ciągu 3 dni.
  Napisałam do niej więc zgłoszenie 16 kwietnia. To już tydzień i jeden dzień a ja odpowiedzi nie dostałam...
  Pozdrawiam
  Nun-Elce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nun-Elce, Asetej jest tymczasowo niedostępna. Z racji, że wysłałaś zgłoszenie na jej maila a nie na główny opieprzowy (sprawdzałam), nie mam ani ja, ani nikt z załogi dostępu do jej skrzynki.
   Gdy wróci, obiecujemy natychmiastową odpowiedź ;-)
   córka

   Usuń
  2. Witaj Nun-Elce!

   Oczywiście, że odpisuję w przeciągu trzech dni na zgłoszenia, Ty po prostu nie wysłałaś zgłoszenia ;]

   Jest napisane w drugim punkcie, co stanowi zgłoszenie: "Ocena próbna dowolnego bloga w treści maila, a nie w załączniku!". Ty wysłałaś tylko informacje o sobie. Kiedy wyślesz ocenę próbną wtedy będę mogła się wypowiedzieć na jej temat i odpisać.

   Nie przyjmujemy na podstawie ciekawej osobowości, tylko na podstawie próbnej oceny, a takowej nie wysłałaś. ;] Jakkolwiek przepraszam, że nie dałam od razu Ci znać, że brak w Twoim mailu zgłoszenia, jest jedynie formularz rekrutacyjny.

   Pozdrawiam!
   As.


   PS dzięki Cora za wiadomość w tej sprawie ;]

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem dlaczego, ale za każdym razem, gdy czytam powyższy formularz, rozśmiesza mnie on do łez (zapewne przez ostatni punkt xD).

  Od bardzo długiego czasu próbuję przekonać siebie do wysłania zgłoszenia, ale boję się, że jeżeli zostanę przyjęta, to nie podołam wymaganiom Opieprzu związanym z regulaminem dla oceniających. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GeminiGirl, w każdym momencie, gdy będziesz mieć jakieś urwanie głowy w życiu prywatnym, możesz zrezygnować z oceniania. Nie podpisujesz paktu z Luckiem krwią, wypuścimy Cię, jeśli stracisz chęć na ocenianie :) Jednak zachęcam do wysłania oceny próbnej. Adres znajdziesz w odpowiedniej zakładce.
   Miłej niedzieli :)!

   Usuń
 8. Cześć! :)
  Zgłosiłam się! Wysłałam już maila!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam ocenę Kaś
  Ponieważ jest znieczulicą i nie stawia zniczy
  Liczę na sprawiedliwy wyrok
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. jedno pytanko: ocena próbna dowolnego bloga mam rozumieć, iż moja ofiara winna zostać poinformowana oceny, nawet jeśli to "tylko" zgłoszenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :)
   Potencjalnej "ofiary" nie informujesz o ocenie, ponieważ ona (ocena - nie ofiara) nigdy nie ujrzy światła dziennego. Mówiąc krócej: ocena próbna jest przeznaczona do wglądu dla mnie i Zoltana.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 11. Takie pytanie. Czy potencjalną ofiarą próbnej ocenki może być na przykład blog z wolnej kolejki?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wybrać cokolwiek tylko chcesz, oczywiście zgodnego z regulaminem. Mogą to być również blogi z naszych kolejek. To w gruncie rzeczy bez znaczenia, ponieważ tę ocenę będę mieć do wglądu jedynie ja i Zoltan :)
   Pozdrawiam i czekamy na zgłoszenie!

   Usuń
 12. Wysłano zgłoszenie milordzie, rychło w czas zapewne. Salutuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. W związku z aktualizacją spisu ocenialni prowadzących nabór, umieściłam link na przeznaczonej do tego stronie Katalogu Ocenialni.

  Ścielę się,
  Psia Gwiazda

  OdpowiedzUsuń
 14. Naród się zagapił i orędzie przegapił (jak zwykle). Jest jeszcze możliwość wysłania zgłoszenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nabór oceniających trwa cały czas, zapraszamy do wysłania zgłoszenia :) Natomiast jeśli chodzi o konkurs, to już rozstrzygnięty.

   Usuń
 15. Dzięki wielkie :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy jest jakaś dolna granica lat przeżytych i wyplutych ;) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oceniamy tekst, nie ludzi, jeśli ocena jest dobra, to wiek nie ma żadnego znaczenia :) Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Czy w ocenie próbnej należy zwracać się bezpośrednio do autora?

  OdpowiedzUsuń
 18. Cóż, mam kilka pytań, bo nie wiem, czy w ogóle warto się zgłaszać.
  1) Czy mogę zgłosić się na staż, ale także poprosić o ocenę własnego opowiadania?
  2) Czy mogę zgłosić się na staż mimo prowadzenia bloga z recenzjami (Recenzje Blogów)? Bo jeśli się zastanowić, ocena a recenzja to dwie różne rzeczy, ale wolałam zapytać :).
  3) Wiem, wiem, nie ta zakładka, ale może mogłabym liczyć na współpracę z wyżej wymienionym blogiem? Nie lubię dodawać kilku komentarzy - wolę jeden i do rzeczy, gdzie zawrę wszystko, ale jeśli Wam to przeszkadza, to przepraszam :c.
  Czekam na odpowiedź,
  Koneko

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Tak, możesz, jeśli zostałabyś przyjęta w poczet oceniających, to zastosowalibyśmy inne niż zawsze metody opublikowania tej oceny, ale nie widzę przeszkód.
  2. Jeśli znajdziesz czas, to jasne. Phantom była z nami dosyć długo, czasu nie miała, była zajęta innymi rzeczami, więc była zmuszona nas opuścić. Zastanów się nad tym.
  3. Jeśli współpraca = wymiana linkami, to nie, nie praktykujemy takich rzeczy na Opieprzu. Wymieniamy się linkiem z blogiem, którego Autor/ka ma coś z nami wspólnego, np. był link do Prozaików, bo załoga Opieprzu oceniała konkursowe opowiadania, był link do Kotucha, bo Kotuch wykonał naszą grafikę. Nie wymieniamy się linkami dla samej wymiany.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Hm,po co Wam wiedzieć, ile dana osoba ma lat, skoro nie zwracacie uwagi na wiek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytania o wiek, imię, płeć to chyba najbardziej podstawowe informacje. Chcemy wiedzieć cokolwiek o osobie, której ocenę próbną oceniamy.

   Usuń
 21. Ile trzeba ocenić rozdziałów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Oceniamy co najmniej 5 rozdziałów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś oceniała większą ilość. :)

   Usuń
 22. A ja mam pytanko. Czy do oceny bloga tej do rekrutacji potrzeba zgody autora bloga? Czy recenzja rekrutacyjna, że tak powiem, będzie później na blogu publikowana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgody nie trzeba. Ocena jest tylko dla nas do wglądu. :) Chyba, że będzie to pierwszy blog z wolnej kolejki i będzie to ocena na tyle dobra, że zostaniesz przyjęta, a co za tym idzie - będziesz ją mogła opublikować jako pierwszą. :)

   Usuń