Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


Pytania?

Oto jest miejsce, w którym zostawić można wszelkie wyznania miłości, dowody uwielbienia, pomysły na ulepszenia, skargi i zażalenia dla całej naszej załogi, sąsiada Mietka, pani Krystyny z gazowni i proboszcza Wąchocka. Żaden komentarz nie pozostanie długo bez odpowiedzi, nawet jeśli zawierać będzie same bzdury, głupoty i sadzę z koksownika. Nie chcesz się ujawniać? Nie musisz. Na anonimowe pytania i skargi też odpowiadamy.

Jeśli chcesz coś omówić poza forum publicznym, możesz skontaktować się z nami mailowo.

             
opieprzowy@gmail.com 

Zoltan   z.id.potwory@gmail.com        

65 komentarzy:

 1. "Jeśli potrzebujesz skontaktować się z konkretnym oceniającym polecam kontakt mailowy:" - przecinek przed "polecam".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu z pewnością należy się punkt NASA ;3 Witamy w ekipie jako zgrabny Meteoryt!

   Pozdrawiam!
   Dziab

   Usuń
 2. Chciała się zapytać czy mogę zmienić szablon. Blog to - Legenda Eleny; oceniająca - Aimee.
  Serdecznie Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Każdy komentarz nie poleży długo bez odpowiedzi." – powinno być, odnoszę wrażenie, "żaden" zamiast "każdy".
  Pozdrawiam, Taimi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację. W zdaniach przeczących musimy napisać "żaden". Punkcik leci.

   Usuń
 4. Dwa pytania:

  Uno: Czy jest ograniczenie czasowe, w którym trzeba pisać oceny, na przykład 2-3 oceny na miesiąc, czy oceniający ma "wolną rękę" w tej sprawie? ;]

  Due: Kurde, zapomniałam, co miało być w drugim pytaniu... xD

  Uderza głową w ścianę, w celu przypomnienia sobie pytania, co - oczywiście - nic nie daje. Ponownie wertuje wszystkie zakładki Opieprzu w poszukiwaniu zagubionego zagadnienia i nagle nad głową błyska jej żarówa, która po kilku wysiłkowych mignięciach zdycha na dobre.
  "Będzie trzeba wymienić" - rzuca szybkie, myślowe stwierdzenie i tropi problem dalej, wlepiając przekrwione ślepia w ekran laptopa.
  Mijają minuty, godziny, a pustka w głowie rośnie z każdą sekundą starań przypomnienia sobie, gdzie jest, co robi i jak właściwie się nazywa.
  Wkrótce, przekonana o bezużyteczności własnego umysłu, sięga do podstrony z regulaminami i czyta je z namaszczeniem jak Świętą Księgę, relaksując gotujący się mózg.
  I nagle... doznaje objawienia!


  Co to znaczy: "sprawdzeniu, czy nie "przykryłeś" komuś posta"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GeminiGirl, jako stażystka musisz zaprezentować się z jak najlepszej strony, więc nie ma mowy o ocenach raz na trzy miesiące. Jako oceniająca obowiązuje termin raz na trzy tygodnie. Jednakże, jak widzisz, nie zawsze się udaje, czasami przeciąga się to na znacznie dłuższy okres czasu, ale staramy się umieszczać ocenę raz na trzy tygodnie.
   Jeśli dwie osoby naraz są gotowe z oceną, to obowiązuje zasada, że nie przykrywamy ocen, czyli publikujemy trzy dni po poprzedniej osobie ;-)
   Pozdrawiam!
   PS: bardzo twórczy tekst :)

   Usuń
  2. Trzy tygodnie to, na moje, bardzo krótki okres czasu na ocenienie rozbudowanego bloga. Kłaniam się tym, którzy w tym czasie potrafią się wyrobić. Ja bym chyba nie mogła... xD

   P.S. Dziękuję, specjalnie się do niego przyłożyłam. xD

   Usuń
 5. Jak bogatym słownictwem należy się odznaczać, by załoga Opieprzu uznała czyjąś ocenę próbną zamieszczoną w zgłoszeniu? xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GeminiGirl, bardzo Cię przepraszam, ale zostawiasz komentarze we wszystkich zakładkach i podkategoriach i nie nadążam za ich szukaniem. Proponuję kontakt na forum lub mailowo w razie dalszych pytań.
   Odnosząc się do Twojego pytania powyżej, nikt nie oceni Cię na podstawie bogatego słownictwa. Ocena to przede wszystkim konstruktywność, konkretność, brak błędów, odpowiedni charakter oceny. Słownictwo można podpiąć w zasadzie pod każdy z tych kryteriów, więc coś konkretniejszego możemy Ci powiedzieć, gdy wyślesz ocenę próbną, do czego zachęcam.
   Pozdrawiam.
   córka

   Usuń
 6. Jeżeli ktoś nowy zostanie przyjęty do załogi Opieprzu, to co stanie się z jego członkostwem w NASA (jeżeli oczywiście w NASA się znajdował)?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy, pisząc próbną ocenę w celu dostania się do listy nowicjuszy Opieprzu, należy podać również domenę bloga czy raczej rozpatrujący moje podanie nie będą w ogóle zaglądać na ocenianego bloga?

  OdpowiedzUsuń
 8. GeminiGirl, powiem szczerze, że nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy xD Opcje są dwie: albo stażysta/oceniający rezygnuje z NASA, albo zdobywa punkty, wyłapując błędy we wszystkich ocenach poza swoimi. Tylko teraz pytanie jest takie, czy ktoś z nas zdecydowałby się na coś takiego, bo ja wątpię :) Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą domeną. Jeśli piszesz próbną ocenę, to kieruj się naszymi ocenami, a w nich zawsze na początku umieszczony jest nick oceniającego i adres bloga. Teoretycznie zawsze możemy zaglądnąć na ocenianego bloga.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, wiem, że podany jest adres bloga, ale w linku. Mi natomiast chodziło o to czy obok adresu bloga, np. moj-blog-blablabla musi być dopisana domena, czyli blogspot.com lub blog.onet.pl, albo coś... jeżeli teoretycznie oceniający mogą zajrzeć na bloga.

   Usuń
 9. Nie znalazłam w kategoriach czegoś takiego jak blog z recenzjami. Czy to znaczy, że nie oceniacie czy możecie ocenić, ale nikt jeszcze taki tutaj nie trafił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że pytasz! Na podstronie nie mamy wszystkich kategorii, bo całkiem zapomnieliśmy o recenzjach. Bardzo rzadko ktoś coś takiego zgłasza. Niemniej jednak oceniałam już coś podobnego, mianowicie blog z solucjami do gier. W jakim sensie podobnego: odbiegającego od normy. Bo norma to pamiętniki i opowiadania, rzadko kiedy wskoczy nam do kolejek coś poza. Ja chętnie przygarnę, a jeśli chciałabyś, by zrobił to inny oceniający, to napisz tutaj lub skontaktuj się z nim, maile powyżej. Zoltan jest tymczasowo nieosiągalny na tydzień lub dwa.
   Pozdrawiam, córka

   Usuń
 10. Blog z solucjami, pewnie ciężko się oceniało:)
  Już grzecznie się zgłosiłam do Ciebie w odpowiedniej zakładce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kto ocenia blogi w wolnej kolejce?

  OdpowiedzUsuń
 12. Do wolnej kolejki trafiają blogi, których autorzy zgłosili się do oceniającego, który w tymże czasie miał zamkniętą kolejkę lub autorzy, którzy zgłosili się do As i Dziabary, a wisiało wyraźnie ogłoszenie, że odeszły lub autorzy, którzy nie odezwali się w sprawie przenosin ich bloga do kolejek innego oceniającego.

  Także oni wędrują do stażystów lub do nas, gdy zabraknie nam materiału do oceniania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy jeżeli ktoś zgłasza się do oceny, spełnia europejskie standardy i czeka na opieprz, to może dodawać nowe rozdziały na blogu?

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście, że tak! Tylko trzeba mniej więcej ogarniać, kiedy jest się na początku kolejki. Bo jeśli jesteś pierwszy u mnie, to logiczne jest, że nie wolno zmieniać szaty graficznej, bo to mija się z celem. Ale posty jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Hipotetycznie...

  Jeżeli ktoś był już kiedyś oceniającym Opieprzu, ale odszedł i chciałby ponownie wrócić do szeregów, to ma możliwość powrotu? Jeśli tak, to na jakich warunkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką sytuację miał Kapibara. Oceniał, potem odszedł i znowu powrócił. Na jakich warunkach? Żadnych! Musiał napisać ocenę rekrutacyjną i przejść staż, którego nie dokończył. Procedura wygląda więc tak samo, ile razy ktoś by nie chciał wstąpić w szeregi Opieprzu.

   Usuń
 16. Ja mam pytanie! Otóż, jakiś czas temu zgłosiłam swojego bloga http://nakrawedziprzyjazni.blogspot.com do ponownej oceny u Aimee, a ona jest na urlopie do końca sierpnia. Zamierzam do końca miesiąca dodać u siebie trzy ostatnie rozdziały, więc za pewne, gdy Aimee zabierze się za ocenianie mojego opowiadania, a to pewnie nie nastąpi zbyt szybko, bo jestem w połowie kolejki, ja już zakończę pisanie. Dlatego moje pytanie brzmi: Czy to ma jakiekolwiek znaczenie, że opowiadanie będzie skończone? Bo mimo że je skończę, to bardzo bym chciała uzyskać u Aimee ocenę!

  OdpowiedzUsuń
 17. Carlo, oceniamy blogi wszystkie: umarłe, zdychające, ledwo zipiące. Słowem nie ma problemu.
  córka

  OdpowiedzUsuń
 18. Hej, corka :) Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętasz, ale oceniałaś mojego bloga i przy okazji wymieniłyśmy się muzyką... Wysłałam ci coś na maila, ale nie odezwałaś się więc nie wiem czy nie zmieniłaś może maila. Odezwij się do mnie ;) m.cubbins@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, mam pytanie odnośnie regulaminu, ponieważ nie rozumiem jednej rzeczy. Cytacik: "Twój blog posiada minimum pięć postów - rozmiar w tym wypadku ma znaczenie..." O co w tym chodzi? :) Czy to znaczy, że jeśli mam 3 rozdziały na blogu, ale one są długie, to mogę się zgłosić? :D Bo ja tak to właśnie rozumiałam, proszę o wyjaśnienie, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Witaj :)
  Oceniamy 5 postów (w które NIE wliczamy żadnych regulaminów, informacji dla czytelników, notek od autora - jako samodzielnych postów). Czyli przykładowo 5 postów i każdy zawiera jeden rozdział opowiadania lub 5 postów (kartek z pamiętnika na blogu o takiej tematyce.
  Jednakże oceniający sprawdza czy blog kwalifikuje się do oceny dopiero przy ocenie, więc możesz się zgłosić, wylądujesz u Zoltana lub u mnie na dwudziestym którymś miejscu i do czasu oceny dopiszesz na pewno do tych 5 postów :)
  Pozdrawiam.
  córka

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję bardzo, rzetelna odpowiedź, od razu powiało profesjonalizmem aż miło. :) Z przyjemnością się zatem zgłoszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. A mnie ciekawi czemu nie ma jakiejkolwiek wzmianki na temat upodobań itp. stażysty... ? W jaki sposób mamy decydować czy chcemy by nas ocenił? Rzucić kostką?

  OdpowiedzUsuń
 23. Anonimku, zgłoszenie się do oceny jest równoznaczne z przeczytaniem regulaminu dla zgłaszających się, którego punkt czwarty wyjaśnia Twoje pytanie. Żeby Cię nie zmuszać do dotarcia tam, napiszę to tutaj: do stażystów nie wolno się zgłaszać, sama przydzielam im blogi z wolnej kolejki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jestem w kolejce u corkatsw, ale jeszcze sporo czasu minie zanim zostanę oceniona, a zmieniam ustawienia bloga i będzie on widoczny tylko dla zaproszonych czytelników, więc mam pytanie, jaki adres e-maila mam wpisać, by Was dodać, abyście mogli wejść na mojego bloga?

  OdpowiedzUsuń
 25. Witaj!
  Dodaj mojego maila corkatsw@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Cześć!

  Mam krótkie pytanie, dlaczego moje zgłoszenie nr 202, które już się zakwalifikowało wcześniej do kolejki - zniknęło?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 27. Hej!
  Nie wiem, jak to się stało. Musiałam je niechcący wyrzucić podczas aktualizacji kolejki. Wracasz na swoje miejsce, już robię aktualkę i przepraszam za problemy.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 28. Hej. Czy można się zgłaszać do Mediate i czy ocenia ona m&a?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można się do niej zgłaszać od dzisiaj, bo została pełnoprawną oceniającą, a co do kategorii bloga, to zaraz ją powiadomię o tym komentarzu, napisze Ci sama :)

   Usuń
  2. Jasne, że możesz się do mnie zgłosić. Z przyjemnością zajmę się Twoim blogiem. :)

   Usuń
 29. Czy mediate oceni blog o treści satanistycznej? Kategoria to pamietnik, ale jest tam wszystko. Nawet opowiadanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile się nie mylę, Mediate ocenia wszystko, treści satanistyczne wezmę też chętnie ja, ale to już Twój wybór oczywiście :)

   Usuń
 30. Co ilę Zoltan wrzuca ocenę tak pytam by wiedzieć mniej więcej kiedy nadejdzie mój czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zoltan często publikuje oceny, teraz w okresie świątecznym wiadomo, że wszyscy zajęci czymś innym jesteśmy. Tak czy siak, z tego, co widzę, jesteś 13. w kolejce, więc niestety jeszcze jakiś dłuższy czas poczekasz na ocenę ;)
   Zapewniam, że warto! Pozdrawiam!

   Usuń
 31. A czy już wiadomo kiedy Mediate oceni mój blog. Od jakiegoś miesiąca jestem pierwsza w kolejce, ale niestety oceny jak nie było, tak nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ocena jest niemalże skończona, ale sesja pochłania cały mój wolny czas. Postaram się wstawić ją jak najszybciej. :)

   Usuń
  2. Czekam z niecierpliwością :P

   Usuń
 32. Ja mam kilka pytań.
  1. Czy Zoltan otworzy kolejkę?
  2. Czy oceniający obecni/przyszli będą mieli większe pole blogów, które ocenią? Bo wychodzi na to, że tylko do Mediate można zgłaszać swój blog, bo nikt inny go nie przyjmie, a jak wygląda jej kolejka to każdy widzi.
  3. Ile średnio czeka się na ocenę u poszczególnych oceniających?
  4. U kogo najszybciej dostanę ocenę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Zoltana skieruję tutaj, by odpowiedział na Twoje pytanie, gdy już będzie online.
   2. Nie mam pojęcia, czy i ktoś się zgłosi, czy ta osoba przejdzie staż i jakie ta osoba blogi oceniać będzie chcieć :) Niestety, każdy ma swoje gusta i guściki, ja mangi nie wezmę, bo się nie znam i nienawidzę, Zoltan haftu krzyżykowego nie będzie oceniać, a Mediate, że bierze wszystko, to ma gigantyczną kolejkę. Więc opcja jest tylko jedna: zgłosić się do niej i czekać, bardzo szybko pisze oceny.
   3. Polecam przejrzeć sobie ostatnie oceny i sprawdzić daty. Są okresy bardziej i mniej napięte w naszym życiu. Mistrzem pisania ocen jest Mediate, drugi w kolejności Zoltan, ja piszę rzadziej, jak mam wenę :)
   4. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Zgłoś się tam, gdzie chcesz, jeśli zobaczysz, że u kogoś kolejka ruszyła szybciej, to się przeniesiesz ewentualnie.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 33. czy można zmienić blog jeśli jest jeszcze w kolejce zoltana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zależności, które miejsce w kolejce zajmuje. Jeśli jest w środku lub na końcu, a więc Zoltan nie zaczął jeszcze oceniać, to tak. :)

   Usuń
 34. mediate jeszcze ocenia?... bo od dość długiego czasu nie ma po niej życia śladu... kiedy zacznie oceniać jeśli wogóle jeszcze ocenia?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zyje, zyje, ale studia mnie pochlonely. Po sesji do was wroce i nadrobie wszystko szybciutko. :) spokojnie jeszcze tylko kilka egzaminow i jestem calusienka wasza ;p
   Przepraszam za brak polskuch znakow, ale pisze na telefonie, w przerwie od nauki super waznych przedmiotow. :)

   Usuń
 35. Cześć! Mam takie malutkie pytanie. Czysto hipotetycznie.

  Jeżeli chciałabym zgłosić się do rekrutacji... A jest tam podane, iż trzeba ocenić jednego bloga... Czy któraś z oceniających mogłaby wskazać jakieś opowiadanie czy cokolwiek do ocenienia ???

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam takie tyci tyci pytanko.
  Tak czysto hipotetycznie - jeżeli chciałabym się zgłosić do załogi, czy któraś z oceniających mogłaby wskazać może bloga, którego mamy ocenić na ,,próbę'' ??? Czy można liczyć na taką pomoc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj.

   Wybierz jakiegoś bloga z Wolnej Kolejki. Jest ich aż osiemnaście, więc na pewno coś wybierzesz.

   Pozdrawiam,
   corka.

   Usuń
 37. W zdaniu ,,.... dla całej naszej załogi'' - ,,dla''powinno chyba zastąpić ,,do''
  Zaś po ,,załogi'' powinien pojawić się myślnik. Jeżeli się mylę proszę wybaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównym czasownikiem w tym zdaniu jest "zostawić", a więc "zostawić (...) dla (kogo)", a nie "zostawić (...) do (kogo)". Myślnik zaś jest niepotrzebny, bo mamy wyliczenie ;)

   Prawy Harnaś Opieprzowej Ekipy,
   Phoe

   Usuń
 38. Do Mediate:
  Dopisz gwiazdkę (czy oznacz to inaczej, jak chcesz), że jeśli będziesz oceniać mojego bloga, to opowiadanie podpisane jako alternatywy.
  Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 39. Mam pytanie, zgłosiłam się do waszej ocenialni w styczniu tego roku, zgłoszenie zostało przyjęte, a teraz nie ma mnie w kolejce. Co to ma być? ( zgłoszenie 386)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Jakiś czas temu został wprowadzony nowy punkt, który określa, które blogi w kolejce pozostaną. Najwidoczniej wkradł się jakiś błąd. Bardzo przepraszam za tę sytuację. Twój blog został przywrócony do kolejki. :)

   Usuń
 40. Ja z pytaniem do Mediate: czy jest jeszcze możliwość zmiany nagłówka? Czekam na ocenę od kwietnia i wiem, że pewnie od dawna jest zaczęta, ale jestem właśnie u koleżanki, która potrafi robić grafiki na nagłówki i chciałabym zrobić go teraz, kiedy mam możliwość z nią współpracować na żywo, a nie przez neta.
  Proszę o szybką odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Czy to jeszcze funkcjonuje?

  OdpowiedzUsuń