Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


Opieprzający

Została nas dwójka, a oto nasze upodobania:

Trafiliście tutaj nie bez powodu, prawda? To miejsce, w którym dowiecie się, u kogo możecie zostawić miłosny liścik z napisem „opieprz mnie!”, a kogo macie unikać jak ognia, bo spotkacie się z mocnym pstryczkiem w nos. Uważajcie, łatwo jest popełnić faux pas!

Mała podpowiedź: możesz zgłosić bez problemu swojego bloga, nawet jeśli jego kategoria nie występuje w ulubionych danego oceniającego. Ważne jest tylko, żeby nie kwalifikował się do blogów, których dany oceniający nie opieprza.

Mediate ocenia wszystko.

Zoltan weźmie pod swoje skrzydła wszystko oprócz blogów o grafice. Strzeżcie się!

I jak, wybraliście? Spokojnie, przeczytajcie to jeszcze przynajmniej dziesięć razy (jedenaście dla  pewności), przypomnijcie sobie punkt piąty regulaminu dla zgłaszających się i zmykajcie do zakładki „zgłoszenia”! Miłego opieprzu!

33 komentarze:

 1. Ten stwór musi przejść na dietę, za chwilę wam zdania zeżre i co będzie? Brakuje "t" "Mistrzyni opieprzowego fechunku" Skoro dwie oceny dziennie nie pomagają to może bardziej radykalnie - rybą go karmcie, może się uspokoi...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie pomaga, ale próbujemy dalej go przyzwyczaić ;]

   Mitis, jako najuważniejsza czytelniczka zaraz wylądujesz na podstronie poświęconej najuważniejszym czytelnikom. ;] Gratulacje! As już od tego przyklejanie postów na oczy wypalone i nic nie widzi ;]

   Usuń
  2. Szok, nawet nie wiedziałam, że macie taką zakładkę ;] Kolejny raz wasz stwór musiał coś pożreć, ale tym razem na przegryzkę wziął sobie pogrubienie "M" w "Mangi i Anime", a przy okazji, jeszcze podczas nadgryzania, wyraz ten pochylił (chyba, że tak miało być).

   Usuń
 2. Bardzo proszę o przeniesienie mnie do kolejki Cory.

  [avengers-disassembled]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Przepraszam, że tak późno odpisuję. Cora nie kojarzy tematyki Marvela, dlatego też trafiłaś do mojej kolejki.

   Mam nadzieję, że taki układ Ci odpowiada. Nie chcę, by ocenę wystawiała osoba niezaznajomiona z tematem. Miałam kiedyś tę nieprzyjemność oceniać blogi z tematyki mangi, zanim na Opieprzu była Dziab - komentujący nie zostawiali na mnie suchej nitki. Przede wszystkim jednak ja źle się czułam z tematem. Dlatego też informuję Cię jak wygląda sytuacja, pozdrawiam i czekam na potwierdzenie decyzji tu lub na asetej@gmail.com.

   Pozdrawiam
   As.

   Usuń
 3. "Dokonując wyboru oceniającego proszę o zapoznanie się z podstronami oceniających." - przecinek po "oceniającego".
  W słowie "dzienniki" macie niepogrubione i na końcu.
  "Wszyscy oceniający oceniają według powyższego podziału, jeśli masz wątpliwości napisz o nich w zgłoszeniu." - przecinek przed "napisz".
  "Proszę o przeniesienie bloga adres.domena.pl z kolejki Oceniającego do kolejki Oceniającej." - poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale Wy wszystkie jesteście chyba kobietami.
  Oprócz tego, a propos aktualności, wydaje mi się, że zaprosić można do zakładki, nie na zakładkę. Zakładka nie jest żadnym wydarzeniem, więc "na nią" zaprosić raczej nie można.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Przecinek po "oceniajacego" i 2. przed "napisz". 3. pogrubienie i "na zakładkę" 4.

   Gratuluję! ;]

   Zoltan jest mężczyzną, przynajmniej kiedy ostatnio go widziałam, był ;]

   Pozdrawiam!
   Asetej

   Usuń
  2. Bubuuu~ Jak można nie wiedzieć, że Zoltan to facet? Gdyby to zobaczył, zapłakałby rzewnie w poduszkę. emilyanne, wstydź się, tak do konkurencji przychodzić i popełniać faux pas :P Tym bardziej, że powyżej wszystko stoi jak wół - "Riposta męskiego oldskula - Hrabia Faskula". Teraz wszystko mamy na taśmach (screenshotach) i nie zawahamy się pokazać Zoltanowi, jak tylko się biedaczek zjawi XD

   Dzięki za pomoc!

   Pozdrawiam!
   Dziab

   Usuń
 4. Dokonując wyboru oceniającego proszę o zapoznanie się z podstronami oceniających. - brakuje przecinka przed "proszę".
  jeśli masz wątpliwości napisz o nich w zgłoszeniu - brak przecinka po "wątpliwości".

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pamiętniki, dzienniki proszę zgłaszać do Aimee, Cory i Zoltana"<= Dziennikom urwało od pogrubienia.

  "Tak - w komentarzu pod najnowszym postem zostaw taka wiadomość:" <= takĄ

  OdpowiedzUsuń
 6. "Refleksje lubii oceniać Cora" – chyba "lubi"?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście, że masz rację, Taimi. Jeden punkt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy widniejąca tu dwójka to całość Waszej załogi? :)
  Bo z uporem maniaka szukałam jeszcze innych, ale coś nie mogę natrafić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety to na razie wszyscy, ale przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, rozwiniemy czerwony dywan i polejemy wody ognistej, jeśli chcesz wstąpić w nasze skromne progi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak się zastanawiałam: manga piszę się przed duże "m", ale anime przez małe "a"? Bo ja zawsze te słowa pisałam małą i się lekko zdziwiłam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Która autorka najchętniej by oceniła opowiadanie fantasty nie poprzedzane żadnymi fabułami z książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że coś takiego chętnie przeczyta i oceni każde z nas.

   Usuń
 12. Hmm, a dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na, jakże piękną (i jeszcze tak ładnie podkreśloną by zwracała uwagę!), tautologię - „tylko i wyłącznie”. Trzeba to koniecznie poprawić, bo bardzo razi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie pan zadowolony - zupa dobra. :)

   Usuń
  2. Hmm panie Zoltanie, chodziło mi raczej o to, że „tylko i wyłączenie” jest tautologią, powinno być „tylko” ALBO „wyłączenie”. W wielu ocenach na waszym blogu spotkałem się z tą tautologią. Chociaż może dla was to nie jest błąd i nie potępiam tego, ponieważ sam profesor Bańko mówi, że „tylko i wyłączenie” stało się tak naturalne, że już dopuszczalne lub używane w sytuacji wyrażającej silną ekspresję). Zależy jak na to patrzeć, ja jednak jestem za tym, że to błąd (http://blendy.pl/tylko-i-wylacznie i http://www.lpj.pl/pleonazm.htm)
   Jednak dobrze, że zauważył pan błąd w tym, by nie używać więcej niż jednego ozdobnika w tekście (tak jak było to wcześniej, czyli i podkreślony, i pogrubiony zwrot „tylko i wyłącznie”).

   Usuń
 13. "Jest nas trzech i każdy ma inne upodobania" - nie powinno być "Jest nas troje..."? Właściwie istnieje możliwość, że jestem niedoinformowana i cała załoga to mężczyźni, ale do tej pory żyłam z przeświadczeniem, że mężczyzną jest jedynie Zoltan ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czemu nie ma co ocenia i czego nie ocenia mediate skoro została przyjęta na stałe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ Mediate pożera wszystko, nie ma kategorii, której unika :)
   Dodam na dniach adnotację odpowiednią,

   Usuń
 15. Razem z Mediate jest was teraz czworo czy więcej? Alterocentryk jest stażystą? Co z opisami pozostałych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest nas czterech. Alterocentryk wygrał nasz konkurs opieprzowy i oprócz cudnego kubka otrzymał możliwość napisania i opublikowania jednej oceny w ramach nagrody.
   Opis Mediate pojawi się wkrótce.

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Phantom nie ocenia już - zaraz zamieszczę info o tym w ogłoszeniach.

   Usuń
 17. Skoro Phantom już nie ocenia, to chciałabym sie przepisać do Cory.
  boso-po-mokrej-trawie.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń