Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


poniedziałek, 2 marca 2009

Regulamin Opieprzu

Zapewne spodziewasz się, że ładnie tu wszystko wyłuszczymy i wypunktujemy. I słuszne jest Twoje przypuszczenie. 

Po pierwsze musisz mieć świadomość, że zgłaszając się do oceny, akceptujesz NASZE zasady. 


Po drugie oceniamy blogi zawieszone, obumarłe, zdychające, dryfujące jak przedziurawiony ponton na morzu, pod warunkiem, że autor czeka na ocenę.

Po trzecie jeśli decyzja została podjęta i zamierzasz się oświadczyć, znaczy zgłosić swój blog do oceny, to pamiętaj o pierścionku zaręczynowym, czyli linku do nas u siebie. To utwierdzi nas w przekonaniu, że naprawdę tego chcesz, a nie jesteś tylko ofiarą jakiegoś kiepskiego dowcipu. Odmowy z powodu braku linka oceniający wystawia w dniu, w którym rozpoczyna ocenę bloga.


Po czwarte
jeśli do wejścia na Twojego bloga potrzeba hasła, skontaktuj się z nami w jakikolwiek sposób. W innym wypadku w dniu rozpoczęcia oceny bloga oceniający wystawia odmowę.


Po piąte nie ma dla nas znaczenia na jakim portalu znajduje się Twój blog. 


Po szóste pamiętaj, że my, tak jak Ty, jesteśmy wyjątkowi i lubimy różne rzeczy, więc zastrzegamy sobie prawo odmowy oceny bloga bez podania powodów, na które wpływ mogą mieć nasze przekonania polityczne, religijne, kolor włosów Wiśniewskiego i Mega Hit na Polsacie. Dlatego oceniającego wybieraj starannie – nawet jeśli nie ma wyboru. 


Po siódme Stażysta to jeszcze nie Oceniający, więc prosimy się do nich nie zgłaszać, sami dajemy im zlecenia. 


Po ósme aby było miło i łatwo, przygotowaliśmy formularz oceny, który możesz sobie skopiować i wpisać w nim co następuje: 


Adres bloga... (oczywiście Twojego),
Oceniający... (wybór zapewne Cię powali),
Kategoria bloga... (wiesz, co piszesz),
Uwagi... (jeśli jest coś, co powinniśmy wiedzieć, co może mieć wpływ na ocenę, na przykład blog zawiera treści mocno rozśmieszające). 


Po dziewiąte wypełnione zgłoszenie zostawiasz – i tu niespodzianka – w zakładce Zgłoś się. Aleśmy to fajnie wymyślili! 


Po dziesiąte kolejki są aktualizowane... co jakiś czas, więc jeśli wszystko jest dobrze, Twój blog otrzyma numer i wyląduje na końcu ogonka – takie życie. 


Po jedenaste jeśli nastanie w końcu ten dzień – tu ciśnie mi się na usta monolog Aragorna – i pojawi się ocena Twojego bloga, poinformujemy Cię o tym w komentarzu pod najnowszym postem na Twoim własnym blogu. 


Po dwunaste cokolwiek cisnąć się będzie na usta Twoje po przeczytaniu oceny, prosimy umieść to w formie komentarza pod oceną. Podyskutujemy, bo przecież jesteśmy tu dla Was. 


Po trzynaste na Twoim blogu powinno być coś, co możemy poddać ocenie, czyli chociażby białe tło i pięć postów, notek, rozdziałów, czegokolwiek złożonego z literek, tworzących słowa. Jeśli prowadzisz ocenialnię, to niezmiernie nam przykro, ale musimy Ci odmówić. Rozumiesz – ręka rękę myje, nie pluj do własnego gniazda i takie tam. 

Po czternaste ocena nigdy nie jest ostateczna, zawsze możesz zgłosić się jeszcze raz, ale pamiętaj o dwumiesięcznym okresie karencji, kilku nowych postach i poprawkach, które Ci zaproponowaliśmy.


Łapówki, haracze, dostawy czekolady i pytania - opieprzowy@gmail.com.

Po piętnaste jeśli ostatni post został dodany w roku ubiegłym, blog zostanie naznaczony przeklętym wykrzyknikiem. Co on oznacza? Rozsyłamy zapytania do autorów, czy wciąż są zainteresowani oceną. Jeśli tak - blog zostaje w kolejce. W przypadku odmowy lub braku odpowiedzi, w ciągu miesiąca blog zostaje trwale usunięty z naszej długiej kolejki.

28 komentarzy:

 1. "czyli wylegitymuj się autorze, lub giń podszywaczu!" - przed "lub" (jeżeli się nie powtarza, a tutaj na pewno tak nie jest) nie powinno być przecinka.
  "Potrafisz już czytać, pisać wiec doczytaj regulamin do końca i zostaw w odpowiednim miejscu zgłoszenie!" - a tutaj przecinek przed "więc" powinien być, gdyż ten oddzielający od siebie "czytać" i "pisać" służy przy wymienianiu zdolności czytelnika, a nie oddzieleniu zdania nadrzędnego od podrzędnego.
  Przy okazji, bardzo podoba mi się regulamin, uśmiechnęłam się przy nim kilkakrotnie. Gratuluję pomysłowości.
  Pozdrawiam, Niah.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. " 2. Aby zasłużyć na zaszczyt, jakim jest solidny Opieprz należy spełnić europejskie standardy:" - brakuje przecinka po "Opieprz".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny, już drugi punkt (przepraszam jeśli robię to nie po kolei XD) NASA. Zaraz poprawiam, a do As leci polecony z przydziałem na racje meteorytowe :)

   Pozdrawiam!
   Dziab

   Usuń
 4. "Dodajesz na swoim blogu napis Opieprz - czyli wylegitymuj się autorze lub giń podszywaczu!" – przecinki przed "autorze" i przed " podszywaczu". I nie wiem, czy przed "lub" jednak nie powinno go być, wszak rzeczowniki w wołaczu oprzecinkowywujemy z obu stron...

  "Kategoria bloga: Ogólna tematyka bloga np."Opowiadanie" lub "Pamiętnik"" – przecinek przed "np.".
  Pozdrawiam, Taimi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, i jeszcze spacja pomiędzy "np." a "Opowiadanie".

   Usuń
 5. Wołacz powinien być otoczony z każdej możliwej strony przecinkami, a więc 3 punkty + 2 za brak przecinka i spacji, w sumie 5. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszamy do ponownej oceny za co najmniej dwa miesiące działalności, lub pięć postów więcej - wydaje mi się, że przed lub nie powinno być przecinka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super regulamin... śmieszny i przyjemnie się go czyta. Wystarczy dodać do was linka na głównej stronie? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, Anonimku, link, odnośnik, napis, logo, co tam tylko chcesz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy wystarczy dodać do was linka w zakładce na blogu "Linki" ?

  OdpowiedzUsuń
 10. "Maga Hit na Polsacie" a nie mega? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jestem nowy w internetach, ale dopiero dziś dowiedziałem się, że istnieją ocenialnie. Dziś też trafiłem na Waszą stronę i przeczytałem niniejszy regulamin. Od razu nasunęło mi się pytanie - po co Wam hasło do czyjegoś bloga?

  OdpowiedzUsuń
 12. Treść na niektórych blogach może być zabezpieczona hasłem, miałem taki przypadek. Jeśli dotyczy to tylko kilku postów, to nie ma problemu, ale jeśli cały blog skierowany jest tylko do wąskiego grona osób, które mają zaproszenie do czytania, to my nie mamy dostępu do treści. Reasumując, wymagamy konsekwencji w myśleniu - zgłaszasz się, pamiętaj o udostępnieniu nam treści. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Noszkurna, nie mogę dodać komentarza. Blogspocie, żyj!

  OdpowiedzUsuń
 14. W innym wypadku w dniu rozpoczęcia oceny bloga, oceniający wystawia odmowę.
  Zbędny przecinek.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie, czy po każdym z wyliczonych punktów (nie umiem ująć tego zgrabnie w słowa, a mam na myśli po pierwsze, po drugie itd.), nie powinny znajdować się przecinki?
  Przykład dla jasności:
  Po pierwsze[,] musisz mieć świadomość, że zgłaszając się do oceny, akceptujesz NASZE zasady.

  Ewentualne punkty proszę o wpisanie na konto Kruka

  OdpowiedzUsuń
 16. Może być postawiony przecinek, ale nie musi. W tym przypadku obowiązuje dowolność.

  Pozdrawiam,
  Prawy Harnaś Opieprzowej Ekipy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, będę wiedzieć na przyszłość :D
   Całe życie w błędzie...

   Usuń