Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


środa, 24 czerwca 2009

(158) hermiona-draco-odwieczni-wrogowie

www.hermiona-draco-odwieczni-wrogowie.blog.onet.pl
Ocenia: Tosia
Wiecie, pisałam dziś bardzo trudny egzamin i szczerze liczyłam na to, że odprężę się przy pisaniu oceny. Niestety jak widać muszę po raz kolejny wystawić swoje nerwy na ciężką próbę, a na relaks póki co nie mam co liczyć.

Pierwsze wrażenie - 1/10
Oh, jak cudownie. Nagłówek tak pięknie komponuję się z tłem, że jedyne na co teraz mam ochotę to zwrócić śniadanie. Wczorajsze. Cały szablon utrzymany w nudnej bieli, co jeszcze mogłabym znieść, z bólem, ale jednak, gdyby nie ta przykra zieleń rzucająca się w oczy na dzień dobry. Właściwie nie wiele mam do powiedzenia na temat ogółu, ale na pewno rozwinę się w poszczególnych punktach. Teraz tylko dodam, że wszystko wydaje mi się strasznie nudne i monotonne. Poczynając od pospolitego adresu, który w żaden sposób nie działa na moją wyobraźnię, poprzez długą listę linków, która powinna być zalinkowana, a nie jest, aż do tego przykrego nagłówka w dziwnym odcieniu zieleni. Wszystko jest nijakie, bez wyrazu. Po takim szablonie spodziewam się podobnej treści. Mianowicie nudnej i niekolorowej. Ładna belka 'niespełnienione ideały' w sam raz nadaje się na całkiem ciekawy adres. Sprawdziłam nawet czy takowy jest wolny i jest, jak widać. Proponuję więc rewolucję, a zaczynam od zmiany adresu właśnie. Jestem pewna, że 'niespełnione-ideały' zainteresują o wiele większą liczbę czytelników niż 'hermiona-draco-odwieczni-wrogowie'. Zaraz zaraz, pod nagłówkiem widzę jakąś wzmiankę... Zaproszenie na Twój nowy blog. Czy to oznacza, że tego już nie prowadzisz? Porównuję daty ostatnich notek na ocenianym przeze mnie blogu, a tym nowym i widzę, że nowy niestety był aktualizowany wcześniej. Znaczy, że na hermiona-draco itd. pisałaś ostatnio 18 czerwca (ah, cóż za piękna data), a na nowym 19. Nie wiem jak mam to rozumieć. Oba blogi o podobnej tematyce, więc problem mam jeszcze większy. Ufam, że zamierzasz jeszcze kiedyś napisać na hermiona-draco itd., jako że żadnej wzmianki o zawieszeniu tego bloga nie widzę, ale powiedz mi proszę, jaki jest sens w pisaniu dwóch prawie takich samym blogów? Ja go nie widzę i stąd moje wątpliwości, czy aby na pewno moje ocenianie ma jakiś sens.
Nagłówek - 0/5
To jest jakiś żart, tak? Na nowym blogu widzę całkiem niezły nagłówek, a tu to zielone coś do bólu przypominające jedno wielkie nic. Czyżbyś przestała dbać o ten blog na rzecz nowego? Na nowym nagłówek pasuje przynajmniej do tła, a tu? Tu nie bardzo, a nawet bardzo nie. Cóż, to nie nowy blog przyszło mi oceniać, a te ochłapy, więc dość już porównań. Zielony nagłówek ni w ząb ni w oko mi tu nie pasuje. Może gdyby był dobry graficznie, to jeszcze jakoś zniosła bym tę zniewagę, ale że przedstawia sobą jedynie fakt, że autorce na wystroju nie zależy, to naprawdę nie wiem co myśleć. A nieprawda, wiem. Mianowicie właśnie to, że autorka wystrój swojego bloga ma w poszanowaniu. Adres bloga świadczy o tym, że piszesz zarówno o Hermionie jak i o Draco, a w nagłówku widzę tylko dziewczynę. W dodatku z jej imieniem i nazwiskiem. W takim razie gdzie Draco? Tylko w adresie?
Treść - 10/10
Cóż, zwracam honor. Opowiadanie nie jest ani nudne, ani bezbarwne, jak się spodziewałam. Wręcz przeciwnie jest bardzo ciekawe, a cytatem z 'Czarnej Magii' urzekłaś mnie nieodwołalnie. Nie mam pewności, ale jako, że wcześniej się z nim nie spotkałam, wydaje mi się, że napisałaś go sama, a to świadczy o tym, że masz cholernie rozwiniętą wyobraźnię. Aż Ci zazdroszczę. Żeby to wszystko napisać, i to jeszcze w ten sposób, nie wystarczy sama wyobraźnia. Potrzeba do tego też dużych możliwości pisarskich, a z tego co widzę Ty je masz. Dla fanów sagii o Harrym Potterze wszystko co piszesz może wydawać się bardzo prawdopodobne. Zachowałaś wszystkie cechy bohaterów, ich styl życia, nawyki. Do tego to Twoje słownictwo... Masz talent, dziewczyno.

Ortografia i poprawność językowa - 7/10
"Wielu z was uzna mnie z nierozsądną, inni za cyniczną Gryfonką – taka jestem." - to chyba jedyne zdanie, którego sensu nie potrafię rozgryźć.
"- gorzej, nie widziałam go, żeby w ogóle z nimi rozmawiał." - 'go' jest tu niepotrzebne. - gorzej, nie widziałam, żeby w ogóle z nimi rozmawiał - lepiej brzmi, a przede wszystkim jest poprawne. Poza tym masz problem z przecinkami - często ich nie stawiasz. Na szczęście piszesz tak dobrze i tak ciekawie, że jestem w stanie zamknąć oczy na przecinki. Szczególnie, że sama nie potrafię ich obsługiwać. Krótko mówiąc - ogólnie jestem zachwycona.
Układ - 0/5
Niestety szablon jest słabą stroną Twojego bloga. Masz dużo linków, a tytuły ich grup najeżdżają za blisko tekstu głównego, odwracając od niego uwagę. O wiele lepiej wyglądałyby zalinkowane na podstronie. Linki zalinkowane, a masło jest maślane, ale chyba wiadomo co mam na myśli.
Przyznam się szczerze, że szablon strasznie mnie zniechęcił do tego bloga. Na szczęście braki graficzne idealnie zasłania treść. Szkoda tylko, że na pierwszy rzut oka to nie treścią się zajmuję, a szablonem właśnie.
Temat - 5/5
Podoba mi się, zarówno temat jak i jego przedstawienie, więc dlaczego niby miałabym dać mniej punktów. Na pewno gdybyś nie pisała aż tak dobrze to punktów byłoby mniej. W końcu temat mało oryginalny. Na Twoje osobiste szczęście piszesz wspaniale, więc nie mam serca odjąć Ci tu ani jednego małego punkcika.
Czytelność, obrazki - 2/5
Linki są nieco nieczytelne. Do tego tytuły ich grup są nieco za bardzo wysunięte, o czym już wcześniej wspomniałam. Treść właściwie jest wporządku, czarną czcionkę na białym tle czyta się całkiem dobrze. Niestety dla mnie to trochę za mdłe.
Dodatkowe punkty - 5
Za tę cudowną treść, bo naprawdę cholernie mi się podoba.
Suma punktów: 30/60
Ocena: dostateczna
Znów zabrakło mi jednego punktu do dobrej. Szkoda, ale wszystko zawdzięczasz temu kiepskiemu szablonowi. Zmień go, a na pewno będzie o wiele lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz