Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


poniedziałek, 3 sierpnia 2009

(247) szalone-jest-zycie-huncwotaszalone-jest-zycie-huncwota.blog.onet.pl

Ocenia : QJ

Pierwsze wrażenie : 2 / 10
Dużo tego będzie do omówienia, ale postaram się zrobić to porządnie i po kolei. Adres - za długi. Wiem, że to łatwiej tak machnąć adres, ale jest za długi. Sympatycznie brzmi, ale nie zdobędzie świata blogowego, bo to nie ten styl. Chyba, ze chcesz by taki został. W sumie, czemu nie. Postaw na swoim, jeśli się podoba.
Wygląd - za szeroko, za szeroko. To nie jest fajne tak latać strzałkami, by wszystko odczytać. Za dużo ramek, szablon byle jaki, zdjęcie i tło. Rozumiem, że nie umiesz inaczej, ale nie zniechęcaj się, próbuj, sama, albo niech ktoś ci pomoże. W cenie dziękuję, wiele osób jest mądrych i tyle im wystarczy. Tylko, ze ty musisz chcieć. Usuń linki, zrób podstronę. Np. adres " linki-huncwotow", tak, by pasował do głównego bloga. Wiesz, te najlepsze pomysły nadchodzą nieświadomie. Czekaj na nie.
Tytuł jest szalony, pasuje do tematyki, niezbyt ambitny, ale dlaczego nie, podoba mi się. Przynajmniej wiadomo, ze ty lubisz boga i tematykę. Może nie jesteś boską pisarką, ale o nie jest istotne, prawda?
Dużo pracy, popracuj nad wyglądem, szablonem, wielkością czcionki, estetyką itd. A te napisy w cudzysłowach przed postami są nie potrzebne, tak jak te wszystkie uśmieszki czy słowa typu " new ". Polska, polski, a więc nie szanujące słówka, jak z blogów dzieci neo.

Nagłówek : 0 / 5
Jest szeroki, więc i blog szeroki, a wygląda to kiepsko. Zdjęcie zamku , mmm... kocham serię o Harrym, wszelkiego rodzaju przeróbki blogowe też, dobrze trafiłaś! Nagłówek do zmiany. Ale mi to już! I nie pisz tym różowym, na czarnym tle wygląda nieciekawie!

Treść : 2 / 10
Zacznę od rozdziału pierwszego, a potem będzie czwarty. Nie sądzę, abym się aż tak wciągnęła, bo rzuciłam okiem na to jak piszesz. Jako zajęcie - hobby, w porządku, ale medalu nie zdobędziesz. I zrezygnuj z uśmieszków, z wszelkich nudnych elementów, a także z długaśnego przynudzania. I ciesz się ty co robisz, ale rób to mądrze, ładnie, interesująco i tak dalej sra ta ta ta! Unikaj emotikonków i wszelkich zwrotów krótkimi zdaniami, które wg ciebie są cool i joł.
Rozdział 1. Na wstępie informujesz, ze czytałaś Zmierzch (toż to wspaniała informacja!), Pottera... Chcesz też statystyki, to znaczy dużo komenatrzy. Ciekawe czy spamy? Dosyć tego wstępu, przejdę do rozdziału.
Zaczyna się od jakże ciekawych i niestety nieoryginalnych nazwisk. Swan, Potter? Tylko imiona inne. Nieznani bohaterowie, no i sądzę, że trudno będzie się połapać o co biega. Są Huncwoci i tak dalej, jest rozmowa, są ksywki... Dosyć mało wciągające, w sumie nic specjalnego. Lądujemy dalej, przy rozdziale czwartym.
4. A przy okazji po kropce dawaj spację. Numerowanie rozdziałów to dobry pomysł, nie mam nic przeciwko. Na razie nic mnie nie zainteresowało, a szkoda. Brakuje ikry i ciekawszego stylu pisania. Zainteresuj nas!
Te komentarze pod postami to adresy blogów i jakieś dodatkowe słowa, nieliczne słowa uznania. Trafiasz do małego grona odbiorców.
W czwartym rozdziale nic się nie zmienia. Może i jest jakaś tam akcja, ale... Ale to nie jest dzieło, ani nawet dobre opowiadanie. Może wg ciebie jest dobre. Ale tak na serio... Nie jest to takie dobre.

Ortografia i poprawność językowa : 6 / 10
Było parę neologizmów i emotikonów, ale nie jest źle. Pracuj nad językiem - bogać słownictwo, czytaj, pisz długie, rozbudowane zdania oraz ciesz się z tego co robisz.


Układ : 1 / 5
Jak już pisałam, postawiłaś na ilość. Duża czcionka, sporo ramek. Niepotrzebna jest księga gości, czcionka mniejsza, trzeba wszystko przemyśleć, dopracować w najdrobniejszym elemencie!

Temat : 1 / 5
Opowiadanie o Harrym Potterze, a raczej o Huncwotach i wszystkich tych tam. Słabe. Kiepsko pisane, trochę dziecinnym stylem, jakby było za dużo samego podniecania się " ojejku mam 2 komy, piszę dalej ojejuniu".

Czytelność, obrazki : 5 / 10
Trochę natłoku. Czcionkę należy zmienić, kolor także. Pracuj nad estetyką, pracuj nad obrazkami itd.

Podsumowanie :
17 / 60
Mierna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz