Witamy na Opieprzu!

Ogłoszenia z dnia 29.04.2016

Do zakładki "kolejka" oraz "regulamin dla zgłaszających się" został dodany nowy punkt. Prosimy się z nim zapoznać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!


poniedziałek, 2 marca 2009

Kryteria oceny dla blogów z Grafiką i DodatkamiKryteria oceny dla blogów z GRAFIKĄ I DODATKAMI.


Pierwsze wrażenie (max 10 pkt)
Oceniamy to, jakie wrażenie wywarł na nas dany blog, kiedy na niego weszliśmy po raz pierwszy. Ocenie podlega adres, tytuł bloga (belka), kolorystyka, estetyka wykonania szablonu i wszelkie wrażenia wizualne. Staraj się nie wyrażać opinii na temat nicku Autora, ponieważ jest to jego prywatna sprawa, nie podlega ocenie i nie powinna mieć na nią wpływu.
Oszczędzaj amunicję, bowiem musisz teraz dokonać oględzin rzeczy ważniejszej, czyli…


Szablon (max 10 pkt)
Wszelkie zastrzeżenia/propozycje/rady co do szablonu umieszczaj w tym punkcie. Staraj się zawsze rzetelnie podchodzić do oceny szablonu, przyglądaj się uważnie każdemu jego elementowi i nie bój się wyrazić własnej opinii na ten temat. Możesz poruszyć tutaj układ bloga, zbadać podstrony i ocenić funkcjonalność Menu, jeżeli takowe istnieje.


Działalność związana z grafiką (max 10 pkt)
Przy ocenie bloga z grafiką lub dodatkami jesteś zobowiązany przeanalizować pięć postów. Obejrzyj prace Autora, oceń ich jakość, ilość, użyteczność i załącz ewentualne porady: czego unikać, a czego nie. Doceń kreatywność, innowacyjne rozwiązania, nowe pomysły i zaangażowanie Autora. Nie muszę chyba wspominać, że wszelkie komentarzowe konkursiki, które karmią statystykę SPAM-em, powinny być przez Ciebie znalezione i odpowiednio skomentowane? Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim celu powstał blog – czy dodatki są robione dla komentarzy, czy dostępne są za darmo. Koniecznie sprawdź też czy Autor publikuje swoje prace zgodnie z obowiązującym prawem autorskim.


Treść (max 5 pkt)
Na blogach z grafiką i dodatkami zwykle mamy do czynienia ze śladowymi ilościami treści pisanej, dlatego przyjrzyj się jej, omów wszystkie zdrowe/niezdrowe aspekty twórczości literackiej Autora, a także oceń przekaz i logikę, które powinny z postów wypływać jasnym strumieniem.


Ortografia i poprawność językowa (max 5 pkt)
Ta kategoria wiąże się nie tylko z wyszukiwaniem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, logicznych, gramatycznych, fleksyjnych, językowych, stylistycznych, czy składniowych, ale także z ocenieniem stylu wypowiedzi Autora, zasobu słownictwa, zbadaniem długości zdań i ich dokładnym omówieniem oraz wyrażeniem subiektywnej opinii. Zwróć też uwagę na to czy Autor używa emotikon. Pamiętaj, że nie wystarczy wymienić błędów, jakie Autor popełnia, ale na każdy z nich znaleźć przynajmniej jeden konkretny przykład i tym samym udowodnić swoją rację. Włączona blokada kopiowania treści na ocenianym blogu nie jest żadną przeszkodą, a jeżeli chcesz ją łatwo i sprytnie obejść, zgłoś się do Cioci Meei, która wie jak temu zaradzić.


Czytelność (max 5 pkt)
Dobry blog, to czytelny blog. Zwróć uwagę na to czy Autor dba o czytelnika z astygmatyzmem i odpowiednio to skomentuj. Ponadto powinieneś też przeanalizować rozmieszczenie dodatków w postach i ocenić czy na blogu panuje porządek i wszystko ma swoje miejsce, czy raczej oceniany blog przypomina osiedlowe wysypisko śmieci.


Oryginalność (max 5 pkt)
Punkty w tej kategorii przyznajemy wtedy, kiedy jesteśmy zdania, że Autor ocenianego bloga prezentuje grafikę wyróżniającą się na tle Blogosfery.


Dodatkowe punkty za wybitne zasługi (max 10 pkt)


Maksymalna liczba punktów w ocenie: 60.


Punktacja:


00-10 niedostateczna
11-20 mierna
21-30 dostateczna
31-40 dobra
41-50 bardzo dobra
51-60 celująca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz